Zapraszamy do udziału w sezonie drugim!
Sezon 2 spotkań rozpoczynamy w Warszawie, w niezwykle przyjaznej przestrzeni Warsztatu przy pl. Konstytucji 4, w dniu 12 października.

Tej jesieni odwiedzimy ponadto kilka największych polskich miast – Łódź, Białystok, Katowice, Wrocław, Kraków i Poznań. W grudniu zaprosimy Państwa na smakowite i słodkie warsztaty kulinarne opracowane przez Katarzynę Jankowską, prowadzącą blog Mama Alergika Gotuje czyli kulinarne czary-mary dla Alergika.

W trakcie spotkań będą Państwo mieli możliwość półtoragodzinnej rozmowy z lekarzami i innymi specjalistami rozumiejącymi problem dzieci z AZS, osobami polecanymi przez Państwa osobiście i cieszącymi się pozytywnymi opiniami w internecie.

Zapewnimy ciekawe zajęcia dla dzieci: warsztaty z teatru cieni, tworzenia marionetek, zajęcia z tańca i ruchu, spotkanie ze sztuką współczesną. Liczymy też na aktywny udział rodziców w zabawach i pracach twórczych.

Wkrótce udostępnimy stronę internetową drugiej edycji projektu. Na razie zapraszamy do rejestrowania się na spotkania pod adresem rejestracja. Haloatopia.pl.

Partnerem głównym projektu jest Laboratoire Dermatologique Bioderma Poland.
Pobierz publikację na temat atopowego zapalenia skóry!


Z ogromną satysfakcją prezentujemy Państwu publikację podsumowującą projekt Halo! ATOPIA - Lepsze życie z atopowym zapaleniem skóry!

Jest to "ludzkie" ujęcie wiedzy na temat AZS - przeznaczone szczególnie dla rodziców dzieci chorych, dorosłych atopików planujących posiadanie potomstwa, dla osób, które zetknęły się z chorobą, a nie otrzymały wyczerpujących wyjaśnień na temat jej genezy, przebiegu, dbania o organizm oraz o psychikę.

Zapraszamy do lektury! Pobierz publikację!


Publikacja jest DARMOWA, ale jeśli po jej przeczytaniu chcielibyście nas wesprzeć, udostępniliśmy usługę DotPay:
Relacja z IV spotkania dyskusyjnego dla rodziców i opiekunów dzieci z AZS
"AZS u dzieci z perspektywy dietetyki i psychologii” - 13/11/2012 - III konferencja
Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z ostatniej konferencji w ramach projektu Halo! ATOPIA - Lepsze życie z atopowym zapaleniem skóry, która odbyła się w Warszawie 13 października.


II konferencja i III spotkanie już za nami!
Zapraszamy do przeczytania relacji oraz obejrzenia zapisu video z konferencji "AZS u dzieci z perspektywy immunologii i pediatrii", która odbyła się 16 października w Radomiu, przede wszystkim z myślą o rodzicach dzieci z AZS, chcących lepiej zrozumieć mechanizmy choroby i jej wpływ na ogólny rozwój dzieci.

Jest również dostępna relacja ze spotkania, które odbyło się 20 października w Warszawie.

Przypominamy, że każda z naszych konferencji jest dostępna na żywo w Internecie - także poprzednie zapisy są dostępne na stronie: www.atopowe.pl/czat
Streaming ufundował partner biznesowy projektu Halo! ATOPIA - firma Bioderma.
Relacje z konferencji oraz spotkania dyskusyjnego
Konferencja była bardzo owocna, dobrym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie tzw. streamingu, dzięki któremu wiele osób uczestniczyło w niej bez konieczności przyjeżdżania do Warszawy.
Sobotnie spotkanie ucieszyło nas wysoką frekwencją. Tym razem było spokojniej - i u dzieci, które zaczarowała profesjonalna animatorka, i u rodziców podczas rozmowy ze specjalistami.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji dot. AZS u dzieci z perspektywy dermatologii i alergologii. Na razie dostępna jest wersja identyczna jak podczas streamingu, udostępniona dzięki firmie Bioderma. Już niedługo udostępnimy wystąpienia zmontowane z prezentacjami.

Tu możecie przeczytać relacje z konferencji oraz II spotkania z rodzicami dzieci z AZS oraz dorosłych chorych na AZS -> relacje.

Jedna z uczestniczek napisała relację z konferencji na swoim blogu Mama Alergika Gotuje
Witamy w projekcie Halo! ATOPIA
Jest to projekt edukacyjno-informacyjny, skierowany do rodziców i opiekunów dzieci z AZS. Uczestnicząc w projekcie, będzie można:
  • podwyższyć swoją wiedzę na temat AZS,
  • zadać pytania, na które ciągle nie znaleźliśmy satysfakcjonującej odpowiedzi i uzyskać wyjaśnienia na jednej z organizowanych konferencji,
  • poznać inne osoby w podobnej sytuacji i wymienić się z nimi doświadczeniami,
  • spotkać lekarzy i specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy poświęcają wiele czasu na zrozumienie tej skomplikowanej choroby i porozmawiać z nimi,
  • ułatwić dziecku kontakt z innymi dziećmi z AZS,
  • uczestniczyć w działaniach mających na celu polepszenie jakości życia osób z AZS.

Projekt obejmuje:
  • 3 konferencje z udziałem doświadczonych lekarzy i specjalistów oraz wybitnych profesorów medycyny, naukowców i wykładowców uniwersyteckich;
  • 4 spotkania edukacyjno-informacyjne dla rodziców i opiekunów dzieci z AZS w wieku 0-14 lat;
  • punkt konsultacyjny dla osób z AZS i ich bliskich, czynny jeden dzień w każdym tygodniu w biurze projektu od sierpnia do grudnia 2012;
  • wydanie, w grudniu 2012, publikacji o AZS podsumowującej wiedzę prelegentów i panelistów.
Zamów
Newsletter
Adres email:
ZAPISZ
Pytanie do
eksperta
Twoje imię:
Adres email:
ZADAJ PYTANIE
Forum
O Fundacji Alabaster

Proszę czekać...